هنر-گوش-دادن

تقویت هنر گوش دادن از طریق کلام

یکی از مهمترین قسمت های برقراری یک ارتباط خوب ، یا به عبارتی یک ارتباط موثر ، گوش دادن است . در ملاقات ها و جلسات افرادی که توانایی فعالانه گوش دادن را می دانند به طور معمول مخاطب جذاب تری برای بحث و گفت و نیز می باشند. اما این مهارت را چطور در کلام نیز نشان دهیم؟ برای رسیدن به جواب این سوال ، ۴ نکته بسیار مهم که ترجمه مطلبی در سایت (( مهارت هایی که شما نیاز دارید )) می باشد را با شما به اشتراک گذاشته ایم .

۱-  به خاطر آوردن گفته های قبلی
معمولا ذهن انسان در به یاد آوردن جرئیات مخصوصا اگر زمان زیادی از آن بگذرد چندان قوی نیست اما با وجود این به خاطر آوردن کلمات کلیدی و اشاره به آن در گفت وگو این پیام را به طرف مقابل می دهد که شما کاملا با او همراه هستید.

بخاطرآوردن-صحبتها
۲-  سوال بپرسیدن و شفاف سازی موضوع
شنونده با پرسیدن سوالات مرتبط و درخواست توضیح بیشتر در واقع به گوینده توجه نشان می دهد که موضوع گفت و گو برایش جذاب است.

سوال-پرسیدن

۳-  تکرار کلمات و گفته های کلیدی
بیان دوباره جمله های گوینده در مکالمه یکی از مهارت های خوب برای این است که شما این پیام را منتقل کنید که متوجه هستید و موضوع را فهمیده اید.

تکرار-کلمات
۴-  مرور صحبت ها
تکرار خلاصه ای از مطالب گفته شده برای خود گوینده روشی است که شما می توانید نظرات خود را نیز بیان کنید. و به ادامه بحث کمک بسیار زیادی می کند.
مرور-صحبتها

پیشنهاد می شود:   2راه مهم برای کسب درآمد از طریق سخنرانی
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *