book4

هنر سخنرانی

کتاب هنر سخنرانی یا همان مهارتهای عملی فن بیان در قالب نظریه‌های کلاسیک و معاصر ، کتابی بی نظیر در زمینه آموزش فن بیان و سخنرانی می باشد.

نویسنده این کتاب ، پروفسور استفن ای لوکاس ، استاد ارتباطات دانشگاه ویسکانسین مادیسون است که از سال ۱۹۷۲ در آنجا تحصیل کرده است .در نیویورک متولد و در کالیفرنیا پرورش یافت . او در دانشگاه کالیفرنیا ، سانتاباربارا به درجه ی لیسانس نایل شد و در دانشگاه پن استیت به درجه فوق لیسانس و دکترا دست یافت .

پروفسور لوکاس به خاطر کارش ، هم به عنوان فیلسوف و هم به عنوان مدرس شهرت یافته است و …

نویسنده در ویرایش یازدهم این کتاب هنر بهترین بودن را تعریف می کند و به دانشجویان امروزی برای سخنگویان و متفکران مسئول و توانا شدن کمک می کند.این کتاب با تمرکز زیاد بر روی مهارت های عملی سخنرانی در جمع و مبتنی بودن بر نظریه های کلاسیک و معاصر قدرت بیان، تمام جنبه های عمده ی آماده سازی سخنرانی و ارائه را پوشش می دهد. با استفاده از مجموعه کاملی از منابع، دانشجویان درونی کردن اصول سخنرانی در جمع و ایجاد اعتماد بنفس از طریق تمرین سخنرانی را فرا خواهند گرفت و برای موفقیت در کلاس درس و فراتر از آن آماده خواهند شد. Connect Lucas™ با سیستم یادگیری انطباقی ابتکاری همچنین به دانشجویان کمک می کند تا “آنچه می دانند را بدانند” در حالی که آن ها را هدایت می کند تا مفاهیمی که برای موفقیت باید بدانند را تجربه کنند و فرا بگیرند.

پیشنهاد می شود:   در قلمرو سکوت

“نویسنده در این مجموعه شیوه‌ها و اصول خطابه و سخنرانی را با شواهد و نمونه‌هایی چند، آموزش می‌دهد .

در بخش نخست کتاب (صحبت کردن و گوش دادن) اصول اساسی پیام نطق و مسئولیت‌های مربوط به سخنرانان و مخاطبان معرفی می‌شود .

مطالب بخش دوم و سوم درباره تهیه نطق، انتخاب موضوع و تنظیم سخنرانی است .

در بخش چهارم مبحث ایراد نطق و وسایل کمک آموزشی مطرح می‌شود .

بخش پنجم نیز مربوط به تنوع نطق عمومی و نحوه تحلیل و سازماندهی نطق‌های آگاهی بخش و مانند آن است .”

این کتاب در ایران با ترجمه ساده حمزه و باباطاهر علیزاده منتشر گردیده است.

قابل ذکر است که این کتاب جز یکی از معتبرترین منابع آموزشی در زمینه فن بیان و سخنرانی می باشد ، و به تمامی دوستان علاقه مند در حوزه فن بیان توصیه می گردد.

به جرات می توان ادعا کرد با مطالعه این کتاب ۵۰ درصد مسیر را پیموده اید و ۵۰ درصد باقی مانده منوط به تمرین و ممارست در یادگیری می باشد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *